TE Connectivity AMP Connectors
型号:
54725-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING CIRC 8AWG #1/4 CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.6765
$3.6765
10
$3.2775
$32.775
25
$3.2604
$81.51
50
$3.22715
$161.3575
100
$2.90947
$290.947
250
$2.892712
$723.178
500
$2.675352
$1337.676
1000
$2.391093
$2391.093
2500
$2.207164
$5517.91
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.478" (12.14mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 8 AWG |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.360" (9.14mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 54725 |