TE Connectivity AMP Connectors
型号:
54771-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING MULT STUD 16-22AWG
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.722
$0.722
10
$0.70015
$7.0015
25
$0.69692
$17.423
50
$0.67336
$33.668
100
$0.564585
$56.4585
250
$0.52934
$132.335
500
$0.499909
$249.9545
1000
$0.438159
$438.159
2500
$0.414637
$1036.5925
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.325" (8.26mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Multi-Stud |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Stud/Tab Size | 6, 8, 10 Stud |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Series | PIDG |
| Length - Overall | 0.957" (24.30mm) |
| Insulation Diameter | 0.080" ~ 0.125" (2.03mm ~ 3.18mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 54771 |