5500R-822J
API Delevan Inc.
型号:
5500R-822J
描述:
FIXED IND 8.2UH 8.74A 13MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 6.52A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.520" (13.21mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 8.74 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.080" L x 0.510" W (27.44mm x 12.96mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13mOhm Max
Series 5500R
Inductance 8.2 µH