首页 / 钽电容器 / 550D157X9015S2B
minImg
550D157X9015S2B
Vishay Sprague
型号:
550D157X9015S2B
描述:
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 550D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 150 µF