首页 / 旋转开关 / 55A30-01-1-05N
minImg
55A30-01-1-05N
Grayhill Inc.
型号:
55A30-01-1-05N
描述:
SWITCH ROTARY 5POS 200MA 115V
用户指南
Number of Positions 5
Number of Poles per Deck 1
Index Stops Fixed
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Flatted (3.17mm Dia)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 200mA (AC/DC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 30°
Actuator Length 9.53mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Depth Behind Panel 16.13mm
Series 55
Circuit per Deck SP5T
Voltage Rating - DC 30 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 115 V