561-RAG24H-NW9
Visual Communications Company - VCC
型号:
561-RAG24H-NW9
描述:
PMI .312" LED 24VDC RED/AMBER/GR
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 60°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 6mcd Amber, 6mcd Green, 6mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 50
Lens Style Round with Domed Top
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak -
Lens Color Colorless
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA
Lens Size 7.10mm Dia