56YSD60L-24001700
Ideal Power Ltd.
型号:
56YSD60L-24001700
描述:
DIN RAIL PSU 24V DC 1.7A 40W IN
用户指南
DC Voltage - Input (Max) 370V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.7A
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 88%
Mfr Ideal Power Ltd.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 1.61" L x 3.94" W x 3.62" H (41.0mm x 100.0mm x 92.0mm)
Number of Outputs 1
Series 56YSD60L-xy (60W)
Power (Watts) 41W