NorComp Inc.
型号:
581-M09-213L461
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN MICRO-D FEMALE 9P RA PCB 15
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$22.7715
$22.7715
10
$19.9424
$199.424
25
$19.08094
$477.0235
40
$18.465625
$738.625
96
$17.850101
$1713.609696
288
$16.865236
$4857.187968
480
$16.372813
$7858.95024
请发送询价,我们将立即回复。

| Dielectric Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Shell Material, Finish | Steel (Front) / Brass (Rear), Nickel Plated |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Signal |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Backset Spacing | 0.220" (5.60mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | NorComp Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Features | Board Lock, Shielded |
| Shell Size, Connector Layout | 0.050 Pitch x 0.043 Row to Row |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 9 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 15.0µin (0.38µm) |
| Termination | Solder |
| Flange Feature | Board Side (2-56) |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole, Right Angle |
| Contact Form | Machined |
| Series | 581 |
| Connector Style | D-Type, Micro-D |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 581-M09 |