59112-S32-08-051LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
59112-S32-08-051LF
描述:
CONN HDR 16POS 0.079" STACK TH
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.256" (6.500mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.555" (14.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Length - Stack Height 0.201" (5.100mm)
Length - Tail 0.098" (2.500mm)