首页 / 钽电容器 / 591D337X0010R2T20H
minImg
591D337X0010R2T20H
Vishay Sprague
型号:
591D337X0010R2T20H
描述:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2824
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 330 µF