59202-F28-02A073LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
59202-F28-02A073LF
描述:
CONN HDR 4POS 0.079" STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.110" (2.800mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 8.00µin (0.203µm)
Length - Overall Pin 0.398" (10.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Length - Stack Height 0.287" (7.300mm)