首页 / 钽电容器 / 592D156X9010B2T15H
minImg
592D156X9010B2T15H
Vishay Sprague
型号:
592D156X9010B2T15H
描述:
CAP TANT 15UF 10% 10V 1611
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF