首页 / 钽电容器 / 592D228X96R3X2T22H
minImg
592D228X96R3X2T22H
Vishay Sprague
型号:
592D228X96R3X2T22H
描述:
CAP TANT 2200UF 10% 6.3V 5829
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.571" L x 0.290" W (14.50mm x 7.37mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 5829 (14574 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2200 µF