首页 / 钽电容器 / 592D336X0016R2W15H
minImg
592D336X0016R2W15H
Vishay Sprague
型号:
592D336X0016R2W15H
描述:
CAP TANT 33UF 20% 16V 2824
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 270mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF