59355-052TSLF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
59355-052TSLF
描述:
CONN SKT SODIMM 200POS R/A SMD
用户指南
Number of Positions 200
Color Black
Contact Finish Thickness 11.8µin (0.30µm)
Contact Finish Gold
Mounting Type Surface Mount
Memory Type DDR2 SDRAM
Product Status Active
Standards -
Mounting Feature Reverse
Card Thickness 0.039" (1.00mm)
Insertion Angle 30° Angle
Series -
Connector Style SODIMM
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features Board Guide
Height 0.205" (5.20mm)