首页 / 钽电容器 / 593D155X9035C2TE3
minImg
593D155X9035C2TE3
Vishay Sprague
型号:
593D155X9035C2TE3
描述:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 2312
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Series TANTAMOUNT®, 593D
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.5 µF