首页 / 钽电容器 / 595D127X0010D2T
minImg
595D127X0010D2T
Vishay Sprague
型号:
595D127X0010D2T
描述:
CAP TANT 120UF 20% 10V 2917
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Series TANTAMOUNT®, 595D
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 120 µF