首页 / 钽电容器 / 595D225X0016T2T
minImg
595D225X0016T2T
Vishay Sprague
型号:
595D225X0016T2T
描述:
CAP TANT 2.2UF 20% 16V 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.7Ohm
Series TANTAMOUNT®, 595D
Type Conformal Coated
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.2 µF