首页 / 钽电容器 / 595D476X0010C2T
minImg
595D476X0010C2T
Vishay Sprague
型号:
595D476X0010C2T
描述:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Series TANTAMOUNT®, 595D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF