首页 / 钽电容器 / 597D158X0004R2T
minImg
597D158X0004R2T
Vishay Sprague
型号:
597D158X0004R2T
描述:
CAP TANT 1500UF 20% 4V 3024
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Series TANTAMOUNT®, 597D
Type Conformal Coated
Package / Case 3024 (7660 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1500 µF