5KP160A-E3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
5KP160A-E3/73
封装:
P600
描述:
TVS DIODE 160VWM 259VC P600
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V