5KP160CA-B
Littelfuse Inc.
型号:
5KP160CA-B
描述:
TVS DIODE 160VWM 259VC P600
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 5KP
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V