5KP58A-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
5KP58A-E3/54
描述:
TVS DIODE 58VWM 94VC P600
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 94V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V