5KP60A-TP
Micro Commercial Co
型号:
5KP60A-TP
封装:
R-6
描述:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC R6
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series -
Type Zener
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V