5NT101KBBCA
KYOCERA AVX
型号:
5NT101KBBCA
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 100PF 3KV Y5F RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient Y5F
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF