5SK682MADAA
KYOCERA AVX
型号:
5SK682MADAA
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 6800PF 100V Y5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient Y5U (E)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6800 pF