5TR103MCJCA
KYOCERA AVX
型号:
5TR103MCJCA
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 10000PF 1KV Y5V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF