5WH103KECAE
KYOCERA AVX
型号:
5WH103KECAE
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 10000PF 50V Y5P RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5P (B)
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF