Cinch Connectivity Solutions
型号:
6-141
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.438"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.975
$9.975
10
$8.54335
$85.4335
25
$8.15328
$203.832
50
$7.32944
$366.472
100
$6.939085
$693.9085
250
$6.288544
$1572.136
500
$5.854869
$2927.4345
1000
$5.529598
$5529.598
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°F ~ 300°F |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | 250V |
| Top Termination | Screws |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | - |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | 141 |
| Terminal Screw Finish | Nickel |
| Mfr | Cinch Connectivity Solutions |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 12 |