TE Connectivity AMP Connectors
型号:
6-160526-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 15.5-20AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.817
$0.817
10
$0.68685
$6.8685
25
$0.65892
$16.473
50
$0.64486
$32.243
100
$0.61674
$61.674
250
$0.56069
$140.1725
500
$0.504602
$252.301
1000
$0.448542
$448.542
2500
$0.406486
$1016.215
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Silver |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 15.5-20 AWG |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | 0.756" (19.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.091" ~ 0.130" (2.31mm ~ 3.30mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 160526 |