600D107G040DG4E3
Vishay Sprague
型号:
600D107G040DG4E3
描述:
CAP ALUM 100UF 40V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 600D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF