600D186F150DG4
Vishay Sprague
型号:
600D186F150DG4
描述:
CAP ALUM 18UF 150V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150 V
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.375" L (9.53mm x 34.93mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 90 mA @ 120 Hz
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.85Ohm @ 120Hz
Series 600D
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 126 mA @ 1 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 18 µF