600F181FT250XT
American Technical Ceramics
型号:
600F181FT250XT
描述:
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 0805
库存 : 10363
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series ATC 600F
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 180 pF