600S0R5AW250XT
American Technical Ceramics
型号:
600S0R5AW250XT
描述:
CAP CER 0.5PF 250V C0G/NP0 0603
库存 : 4140
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series ATC 600S
Thickness (Max) 0.035" (0.89mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 0.5 pF