600S0R6CT250XT
American Technical Ceramics
型号:
600S0R6CT250XT
描述:
CAP CER 0.6PF 250V NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series ATC 600S
Thickness (Max) 0.035" (0.89mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 0.6 pF