601D567F075HL2
Vishay Sprague
型号:
601D567F075HL2
描述:
CAP ALUM 560UF 75V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 0.875" Dia x 2.125" L (22.22mm x 53.98mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 601D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF