TE Connectivity AMP Connectors
型号:
60705-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 14-18AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.2983
$2.983
25
$0.29716
$7.429
50
$0.29108
$14.554
100
$0.248805
$24.8805
250
$0.223896
$55.974
500
$0.21147
$105.735
1000
$0.185345
$185.345
2500
$0.184091
$460.2275
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Nickel |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.795" (20.19mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Contact Material | Steel |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 60705 |