Littelfuse Inc.
型号:
60R010XU
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
PTC RESET FUSE 60V 100MA RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6175
$0.6175
5
$0.5966
$2.983
10
$0.57855
$5.7855
50
$0.48659
$24.3295
100
$0.404035
$40.4035
250
$0.367308
$91.827
500
$0.312208
$156.104
1000
$0.275472
$275.472
5000
$0.247922
$1239.61
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 60V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 100 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.500" (12.70mm) |
| Approval Agency | cURus |
| Lead Spacing | 0.201" (5.10mm) |
| Current - Max | 40 A |
| Size / Dimension | 0.291" Dia x 0.122" T (7.40mm x 3.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 7.5 Ohms |
| Series | POLY-FUSE®, 60R |
| Type | Polymeric |
| Thickness (Max) | - |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 2.5 Ohms |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Current - Trip (It) | 200 mA |
| Package | Bulk |
| Time to Trip | 4 s |