60R017XPR
Littelfuse Inc.
型号:
60R017XPR
描述:
PTC RESET FUSE 60V 170MA RADIAL
库存 : 274
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 170 mA
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Approval Agency cURus
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Current - Max 40 A
Size / Dimension 0.291" Dia x 0.122" T (7.40mm x 3.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 8 Ohms
Series POLY-FUSE®, 60R
Type Polymeric
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 3.3 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 340 mA