61083-122409LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
61083-122409LF
描述:
CONN PLUG 120POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 120
Contact Finish Thickness 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.224" (5.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series BergStak® 0.80mm
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Pitch 0.031" (0.80mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features Board Guide
Package Tube
Mated Stacking Heights 6mm, 10mm, 14mm