610D566G050DL2
Vishay Sprague
型号:
610D566G050DL2
描述:
CAP ALUM 56UF 50V AXIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.390" Dia x 2.187" L (9.92mm x 55.56mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 610D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 56 µF