TE Connectivity AMP Connectors
型号:
61350-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT/TAB 16-20AWG 0.187
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.247
$0.247
10
$0.23275
$2.3275
25
$0.19836
$4.959
50
$0.17347
$8.6735
100
$0.16112
$16.112
250
$0.142538
$35.6345
500
$0.136325
$68.1625
1000
$0.11154
$111.54
2500
$0.102248
$255.62
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Angled - 90°, Flag, Stacked |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female and Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-20 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.090" ~ 0.130" (2.29mm ~ 3.30mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 61350 |