ebm-papst Inc.
型号:
614NHH-119
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FAN AXIAL 60X25.4MM 24VDC WIRE
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Air Flow | 33.0 CFM (0.924m³/min) |
| Noise | 27.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Voltage Range | 18 ~ 28VDC |
| Product Status | Active |
| RPM | 6850 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Features | Locked Rotor Protection |
| Width | 25.40mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, VDE |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 60mm L x 60mm H |
| Weight | 0.146 lb (66.22 g) |
| Lifetime @ Temp. | 60000 Hrs @ 40°C |
| Series | 600N |
| Material - Blade | Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced |
| Power (Watts) | 2.9 W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 614N |