6173R10KL.5RS
TT Electronics/BI
型号:
6173R10KL.5RS
描述:
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.125" (3.18mm)
Bushing Thread -
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.500" (12.70mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -400ppm/°C
Mounting Type Servo Mount
Rotation Continuous
Product Status Active
Series 6173
Power (Watts) 1W
Resistive Material Conductive Plastic
Mfr TT Electronics/BI
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.891" Dia (22.60mm)