Würth Elektronik
型号:
62000711622
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
WR-WTB WIRE-TO-BOARD CONNECTORS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6555
$0.6555
10
$0.5567
$5.567
25
$0.5263
$13.1575
50
$0.5073
$25.365
100
$0.4047
$40.47
500
$0.3743
$187.15
1000
$0.34485
$344.85
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.240" (6.10mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 7 |
| Termination | Kinked Pin, Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Insulation Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | WR-WTB |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Beige |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.134" (3.40mm) |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bag |
| Overall Contact Length | - |