TE Connectivity AMP Connectors
型号:
62049-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT/TAB 10-14AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.247
$0.247
10
$0.23465
$2.3465
25
$0.20064
$5.016
50
$0.17556
$8.778
100
$0.16302
$16.302
250
$0.144172
$36.043
500
$0.137921
$68.9605
1000
$0.112841
$112.841
2500
$0.103436
$258.59
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Stacked |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female and Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-14 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.770" (19.56mm) |
| Insulation Diameter | 0.150" ~ 0.200" (3.81mm ~ 5.08mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 62049 |