TE Connectivity AMP Connectors
型号:
62057-3
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.304
$0.304
10
$0.25745
$2.5745
25
$0.22724
$5.681
50
$0.20862
$10.431
100
$0.200545
$20.0545
250
$0.180044
$45.011
500
$0.171855
$85.9275
1000
$0.143212
$143.212
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Angled - 90°, Flag |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | - |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 62057 |