627-36W4622-4N1
EDAC Inc.
型号:
627-36W4622-4N1
品牌:
EDAC Inc.
描述:
CONN D-SUB PLUG 36POS SLDR CUP
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr EDAC Inc.
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 36W4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C