628-11W1222-2T2
EDAC Inc.
型号:
628-11W1222-2T2
品牌:
EDAC Inc.
描述:
CONN D-SUB RCPT 11POS SLDR CUP
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr EDAC Inc.
Contact Material Copper Alloy
Features Shielded
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C