628-13W3624-2ND
EDAC Inc.
型号:
628-13W3624-2ND
描述:
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C